Co čtvrtletí, to 10 tun materiální pomoci

03. 10. 2023

Díky štědrým individuálním dárcům, firemním sbírkám oblečení, velké pomoci dobrovolníků, distribuční síti spolupracujících organizací a přímému výdeji jsme v letošním roce rozdělili bezmála 30 tun materiální pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. Vy darujete nám, my darujeme dál.

Čísla mluví za vše

Od začátku roku jsme díky vám darovali ohromujících 29 720 kilogramů materiální pomoci. Pokud se vám toto číslo zdá neskutečné, nejste sami. Je to ekvivalent více než dvaceti malých automobilů! V přepočtu na krizové balíčky se naše váha pomoci zastavila na čísle 7 430. A co je ještě úžasnější? Jen během září jsme rozdali 3 906 kilogramů oblečení a jiné materiální pomoci. Sečteno a podtrženo, každé čtvrtletí jsme v průměru darovali 10 tun pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.

Kam naše pomoc zamířila

Prostřednictvím spolupracujících Potravinových bank zamířila naše pomoc ke 4 651 klientům. Pro osoby v tíživé situaci, které se obracejí přímo na nás, jsme rozeslali do celé České republiky 705 krizových balíčků. A díky dalším organizacím, se kterými v letošním roce spolupracujeme, jsme pomohli dalším 2 074 lidem nejen z ČR.

"Moc děkuji za balíky s luxusním, nádherným oblečením. Jste zlatí, vaše práce má velký smysl," napsala nám paní Zdena Z.

Jste v tom s námi

Věříme v sílu společnosti a jsme nesmírně vděční všem, kdo se k nám připojil na této cestě pomoci. Firemní sbírky přinesly obrovské množství krásného oblečení. Bez podpory zapojených firem bychom nemohli dosáhnout tak vysokých čísel. Nejen sbírky oblečení, ale i pomoc dobrovolníků z řad zaměstnanců zmíněných firem jsou pro nás velkou pomocí. Bez jejich zápalu a odhodlání pomoci bychom se nemohli dostat tak daleko a pomoci společně co nejvíce lidem, kterým život staví do cesty různé překážky.

"Z celého srdca ďakujem za ďaľšiu várku úžasného oblečenia pre mňa a moje deti. Nikitka hneď spinkala v novom pyžamku a nám s Domíkom sa najviac páčili bundy. Moc Vám ďakujeme, je to od Vás neskutočná pomoc, ktorej si moc vážime," píše mamika samoživitelka Jana P.

Ačkoliv jsme dosáhli mnoha úspěchů, stále je zde mnoho osob v nouzi, kterým můžeme ještě pomoci. Pokud máte doma oblečení, které již nenosíte, rádi se ho ujmeme. Každý kousek může pomoci někomu jinému najít naději, útěchu a trochu radosti v těžkých časech.

Poděkování

Závěrem bychom chtěli říci jedno velké DĚKUJEME. Nejen za zapojení do sbírek oblečení, za individuální dary, které nám zasílate ze všech koutů republiky, ale i za laskavost a váš čas, který pomoci věnujete.

Za zářijovou pomoc děkujeme firmám CBRE, Moneta, Letiště Praha, Kloktex, AmazonHusky, Potex, Ambiente a Naše Maso. Největší poděkování náleží společnosti JTI, která je naším generálním partnerem.

 

 

ŘEDITELKA

Veronika Kyptová
+420 606 858 580
spoluprace@odevnibanka.cz

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - pátek:
9:00 - 18:00 hodin

ADRESA

Povltavská 5/74
Praha 7, Troja u ZOO
06959971, DIČ CZ06959971

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^