Kvartální pomoc Oděvní banky pro 2 059 osob v nouzi

02. 04. 2024

V prvních třech měsících letošního roku jsme v Oděvní bance dosáhli významného milníku, když jsme poskytli podporu 2 059 osobám, které se ocitly v těžkých životních situacích. Přinášíme vám rekapitulaci našich aktivit a úsilí v prvním čtvrtletí tohoto roku, které jsme věnovali pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.

Rozděleno 8 236 kg oblečení a materiální pomoci

Naše práce v uplynulém čtvrtletí zahrnovala intenzivní sběr, třídění a distribuci oblečení. Celkově jsme rozdělili 8 236 kg oblečení a další materiální pomoci mezi ty, kteří se ocitli v těžkých životních situacích. Tím jsme jim poskytli nejen nezbytné vybavení, ale i pocit podpory v obtížných časech.

Spolupráce s potravinovými bankami a dalšími organizacemi

Naše úsilí o pomoc bylo opět podpořeno dlouhodobou spoluprací s dalšími organizacemi. Už 3 potravinové banky a dalších 22 organizací si od nás odvezlo krizové balíčky pro své klienty. Díky této stálé spolupráci jsme mohli zajistit, že naše pomoc je distribuována efektivně a rychle k těm, kteří ji nejvíce potřebují.

Přímá podpora pro jednotlivce

Kromě spolupráce s organizacemi jsme také poskytli přímou pomoc jednotlivcům, kteří se na nás obrátili s žádostí o pomoc. Tento osobní přístup nám umožňuje lépe pochopit potřeby lidí, kterým pomáháme a přizpůsobit naši pomoc jejich konkrétním situacím.

Významný přínos dobrovolníků

Naše práce by nebyla možná bez pomoci 17 dobrovolníků, kteří se k nám připojili díky naší dlouhodobé spolupráci s Amazonem a Českou spořitelnou. Jejich nasazení při třídění oblečení a přípravě krizových balíčků k expedici je nepostradatelné a velmi si vážíme jejich pomoci v našem úsilí.

Poděkování našim partnerům

V březnu jsme byli svědky významné podpory ze strany firem, které pro nás uspořádaly sbírky oblečení mezi svými zaměstnanci. Tyto iniciativy výrazně přispěly k rozšíření našich zásob a ukázaly silnou podporu našemu úsilí. Děkujeme: CVČ Měšice, KC Rychta Klecany, Amazon, Česká federace potravinových bank, ANOA, Coccodrillo Černošice, Nestlé, MPSV, Domov mládeže SOŠ pro administrativu EU, Husky, Potex, Ambiente a Naše Maso.

Zvláštní poděkování patří našemu generálnímu partnerovi, společnosti JTI, díky jejichž podpoře můžeme pokračovat v naší práci a rozšiřovat náš dopad pomoci.

Výhled na další měsíce

S pocitem hrdosti a odpovědnosti se ohlížíme za úspěchy prvního čtvrtletí a s nadějí se díváme vpřed. Před námi stojí další výzvy, ale jsme odhodláni a připraveni pokračovat v naší práci, abychom pomáhali těm, kteří se ocitli v nouzi. Organizujeme další firemní sbírky, navazujeme nové spolupráce, motivujeme individuální dárce, sháníme nové dobrovolníky a to vše s jediným cílem - společně pomoci tam, kde je to nejvíce potřeba.

 

 

ŘEDITELKA

Veronika Kyptová
+420 606 858 580
spoluprace@odevnibanka.cz

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - pátek:
9:00 - 18:00 hodin

ADRESA

Povltavská 5/74
Praha 7, Troja u ZOO
06959971, DIČ CZ06959971

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^