Říjen ve znamení sbírek oblečení

03. 11. 2023

Měsíc říjen odstartoval podzimní kolo zaměstnaneckých sbírek oblečení. Ukázalo se, že solidarita a ochota pomáhat jsou v naší společnosti stále velmi silné. Zapojilo se mnoho firem a státních institucí, které nám pomohly shromáždit obrovské množství oblečení. Současně s tím jsme do světa poslali tunu oblečení v podobě krizových balíčků.

Co se u nás dělo

U nás to žilo. Naše dobrovolnické týmy třídily, balily a připravovaly krizové balíčky k distribuci. Balíčky jsou určeny těm, kteří se ocitli v těžké životní situaci a naléhavě potřebují pomoc. V říjnu se naše váha zastavila na čísle 1 004 kilogramů vydané pomoci.

Naše pomoc směřovala různými směry

- Státní integrační program pomohl distribuovat balíčky osobám, které se snaží reintegrovat do společnosti po těžkých životních zkouškách.
- Organizace Rubikon pomáhala s distribucí mezi osoby, které se snaží o nový start po odpykání trestu.
- Handicap centrum Srdce zprostředkovalo pomoc lidem se zdravotním, zejména mentálním postižením.
- Přes Člověka v tísni jsme dosáhli do regionů Chomutov a Beroun, kde je potřeba velká.
- Dětský domov Pepa Příbram, stejně jako organizace (Ne)ohrožené dětí a FriendShip Prague, zprostředkovaly balíčky dětem a mladým lidem bez zázemí.

Neopomenuli jsme ani individuální žadatele z celé České republiky, kteří se na nás obrátili přímo. Každý takový příběh je pro nás důležitý a snažíme se poskytnout pomoc rychle.

Poděkování za podporu

Děkujeme všem, kteří přispěli – ať už oblečením nebo dobrovolnickou prací. Bez vaší štědrosti bychom nemohli fungovat. Pravidelnou materiální pomoc jsme tento měsíc tradičně obdrželi od společností Husky, Potex, Kloktex, Ambiente, Naše Maso a Pumax. Za materiální sbírky a dary oblečení moc děkujeme ESA logistika, Zihos, Ministerstvo práce a sociálních věcí, EOS KSI, Spokar, Ministerstvo životního prostředí a TV Prima.

Za finanční podporu děkujeme společnosti JT International, která je našim hlavním dlouhodobým partnerem.

ŘEDITELKA

Veronika Kyptová
+420 606 858 580
spoluprace@odevnibanka.cz

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - pátek:
9:00 - 18:00 hodin

ADRESA

Povltavská 5/74
Praha 7, Troja u ZOO
06959971, DIČ CZ06959971

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^