Novinky

Co je nového v Oděvní bance

Číst novinky

Během prázdnin darováno 5 tun materiální pomoci

O prázdninách jsme v Oděvní bance rozhodně nezaháleli. Během léta jsme potřebným darovali přes 5 tun oblečení a další materiální pomoci. Současně s tím jsme během srpna distribuovali školní pomůcky pro děti sólo rodičů.

04. 09. 2023 Číst více

Pomoc prostřednictvím spolupracujících organizací

V letošním roce jsme dodali tisíce krizových balíčků s oblečením mnoha organizacím, se kterými spolupracujeme od začátku naší činnosti, ale i těm, které se k nám postupně přidávájí. 

27. 08. 2023 Číst více

Hospodářské noviny: Oděvní banka pomáhá i recykluje

Není banka jako banka — v té klasické obíhají peníze, v potravinové nachází uplatnění nespotřebované jídlo a ta oděvní zase pomáhá recyklovat oblečení. A právě s novým projektem Oděvní banky přišla nedávno nezisková organizace Klub svobodných matek, která si dala za úkol zajišťovat materiální pomoc v podobě oblečení pro lidi v nouzi po celé České republice. A to ve spolupráci s regionálními potravinovými bankami, dalšími neziskovými organizacemi a se štědrou podporou společnosti JTI International.

31. 07. 2023 Číst více

Kde nás najdete

Najdete nás v Praze Troji u dolního parkoviště ZOO v krásné secesní budově. Oblečení přijímáme i v našem charitativním obchodu Fashion Charity Shop naproti Veletržnímu paláci.

Kontakty

Podpořte nás!

Oděvní banka je zcela závislá na dárcích a partnerech. Jsme rádi za každý kus oblečení, ale moc nám pomůže i jakákoli drobná finanční pomoc na provoz. Předem děkujeme!

Podpořit

Vogue: Eva Prokešová a Dana Pavlousková: Pomáhat ostatním potřebujeme všichni

Spojení byznysových korporací se světem neziskových organizací je dnes standardní záležitostí. Zájem přitahují především ty projekty, kde je synergie využita na 100 %, jako v případě projektů Fashion Charity Shop a Oděvní banky pod taktovkou společnosti JTI a neziskové organizace Klub svobodných matek. Eva Prokešová a Dana Pavlousková se shodují, že pomáhat ostatním potřebujeme vlastně všichni. 

28. 07. 2023 Číst více

ekonom: Oděvní banka obléká tisíce chudých. Firmy v ní vidí cestu k udržitelnosti

Oděvní banka stojí na spolupráci neziskového a firemního sektoru. Na každého Čecha ročně připadne mezi 10 a 15 kilogramy textilního odpadu. Téměř pětina z této masy podle loňského průzkumu agentury STEM stále ještě končí na skládkách nebo ve spalovnách. Část by přitom mohli dál používat třeba sociálně slabí občané nebo bezdomovci. V souladu s trendy, jakými jsou udržitelnost a cirkulární ekonomika, se neziskový sekotr a firmy spojují, aby podpořily sběr a novou distribuci oblečení. 

27. 07. 2023 Číst více

Darujte a nakupte oblečení v Ploom Summer Pop Up

Využijte naše dočasné sběrné místo přímo v srdci Prahy - v Riegrových sadech v Ploom Summer Pop Up. Oblečení můžete nejen darovat, ale zároveň i nakoupit vybrané kousky v pop-up store Fashion charity shop.

16. 07. 2023 Číst více

Dvacet tun materiální pomoci za první pololetí

Díky štědrým dárcům, pomoci dobrovolníků, distribuční síti spolupracujících organizací a přímému výdeji jsme dokázali v prvním pololetí letošního roku rozdělit přes 20 tun materiální pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. 

03. 07. 2023 Číst více

Těstoviny Panzani zaplnily Oděvní banku

Každé 3 měsíce Panzani zaplní náš sklad zásobou těstovin pro rodiny ve finanční nouzi. Těstoviny se u nás nikdy dlouho neohřejí. Obrovský zájem o ně je jak mezi jednotlivci, tak z řad organizací, se kterými dlouhodobě spolupracujeme. Ty je pak dále předávají svým klientům společně s našimi krizovými balíčky materiální pomoci.

20. 06. 2023 Číst více

Sbírka oblečení a dárky z Pilulka.cz

 Jsme vždy rádi, když pro nás firmy uspořádají sbírku oblečení. V Pilulka.cz to ovšem pojali velkolepě. Uspořádali pro nás nejen sbírku oblečení, ale rovnou darovali i spoustu nových potřeb pro maminky a děti. A dárků bylo tolik, že oblečení oproti nim bylo v menšině. Tak úžasní v Piluce jsou a my si této pomoci opravdu vážíme.

12. 06. 2023 Číst více

MANAŽERKA PROVOZU

Veronika Kyptová
+420 606 858 580
spoluprace@odevnibanka.cz

OTEVÍRACÍ DOBA

Pondělí - pátek:
9:00 - 18:00 hodin

ADRESA

Povltavská 5/74
Praha 7, Troja u ZOO
06959971, DIČ CZ06959971

© mStranka.cz
Chcete vlastní web zdarma? Napište mStránce

^